2016

monkey.png


Önceki Sene Bu Sene

2016 Maymun Yılında Çin Burcunuz Neler Gösteriyor?

Bu yıl ateş elementli Maymun yılı olduğu için Kırmızı Maymun yılı diye isimlendirilmiştir. Ayrıca bu yıla Kızıl Maymun yılı da denebilir.

Ateş Elementi

Fare yılında doğanlar için 2016 Kırmızı Maymun yılı Aşk için çok iyi bir yıl olacaktır. Uyumlu ruh ikizinizi bulmak için ebeveynlerinize, dostlarınıza akıl danışa bilirsiniz. Bu sene sizin için, işinizi değiştirmek isteseniz, bir süre yoğunluktan yorulsanız bile uygun bir yıl olacak. Eğer iş arıyorsanız yeni bilgiler ve beceriler edinmeli veya bu konuda araştırma yapmalısnız. Telaşlanmayın işinizde problemler yarandığı zaman her zaman size yardım edecek birileri bulunacaktır. Bu sene taşınmaz emlak almanız için de uygun bir zaman. Herhangi bir davayı kazanma ihtimaliniz yüksek olacak. Ne yazık ki, aynı şeyi sağlığınız için söylemek mümkün değil. Böbreklerinize, boşaltım sisteminize ve karın ağrılarınıza dikkat edin, aşırı çalışmanıza ara sıra ara verin.

Öküz yılında doğanlar için 2016 Kızıl Maymun yılı şov zamanı. İnsanlar kendi işlerini yürütmek için sizin bilgi ve yardımınıza ihtiyaç duyacaklar. Yeteneğinizi göstermek için bir çok fırsat karşınıza çıka bilir. Hatta yeni daha iyi iş olanakları da oluşa bilir. Para oralarda bir yerde, fakat bunun için zekanızı kullanmalı ve sıkı çalışmalısınız. Fırsatları kaçırmamaya çalışın. Aşk konusunda bu yıl o kadar verimli olmasa bile sosyal çevrenizi genişletmeye bakın. Daha iyi aşk ilişkileri için zaman ayırmalısınız. Sindirim sisteminize ve özellikle midenize dikkat edin. Daha çok egzersiz yapmanız bu yıl size iyi gelecektir. Dikkatsizlik nedeniyle insanları rencide ede bilirsiniz. Bunu yapmamaya çalışın, çünkü ilk başta zafer sizin tarafınızda görünse de sonra durum tersine çevrile bilir.

Kaplan yılında doğanların Maymun düzenbaz bir hayvan olduğu için 2016 Maymun yılında çok daha akıllı olmaları gerekecektir. Kariyerinizde problemler ve rekabetle karşılaşacaksınız. Eğer erdemli olursanız, aklınız ve tecrübenizle bunun üstesinden gele bilir, zor zamanlarınızda dostlarınızın desteğini ala bilirsiniz. İşinizi değiştirmeniz uygun görünmemektedir. Karşınıza halledemeyeceğiniz zorluklar çıka bilir. Ne yazık ki, aşk konusunda da parlak bir yıl olacağı söylenemez. Sakin olmalı, sevgilinizle problemler derinleştiği zaman daha yaşlı bir dostunuzdan arabulucu olmasını istemelisiniz. Sağlık konusu da bu yıl pek iç açıcı olmayacaktır. Kazalara, karaciğer ve solunum problemlerine dikkat etmelisiniz.

Tavşan yılında doğanlar için 2016 Ateş Maymunu yılı popülerlik ve sevimlilik vadediyor. Kızıl maymun yılında insanlar sizi bulacak ve iş teklif edecekler. Yeni patron veya iş ortağınızla mükemmel ortak tecrübe yaşayacaksınız. Eğer yeni bir iş yerinden pozisyon teklifi alırsanız bu teklifi kaçırmamalısınız. Reputasyonunuz yeni gelir kapısı fırsatı yaratmanızı sağlayacak, para ve ün kazanacaksınız, fakat ana gelir kaynağınız eskisi gibi iş yeriniz olacak. Eğer aşkı arıyorsanız 2016 Kırmızı Maymun yılında hareket etmelisiniz. Eğer evli veya sevgiliyseniz, aşkınız derinleşecek, fakat evlilik dışı ilişkilere dikkat edin. Yüzünüzde veya kafanızda yara izi bıraka bilecek kazalara dikkat edin. Sinir sistemi, karaciğer, kol ve bacaklar da problem yarata bilir.

Ejderha yılında doğanlar için 2016 yılı refah, mutluluk ve onaylama ile işaretlenen bir yıl olacak. Ejderha organizasyon işini çok iyi bildiği için kariyer açısından herhangi bir sorun gözükmüyor. Yalnız zaman zaman fazla iş yükünü hafifletmek için çalışanlarınız veya ortaklarınızdan yardım isteye bilirsiniz. İş yerinizi değiştirmek Maymun yılında karlı olacaktır. Ateş Maymunu yılında para işleriniz iyi olacak, beklenmeyen gelirleriniz de olacaktır. Yatırımlarınızı düzenleye bilir ve ününüze ün kata bilirsiniz. Eğer yalnızsanız bu yıl aşk ilişkileri için de uygundur. Evliyseniz evinizde mutluluk ve refahtan zevk alacaksınız, özellikle de kış ayları boyunca. Fakat sağlık açısından bakarsak diyetinize dikkat etmeli, fazla alkol kullanmamalısınız, çünkü kalp-damar problemleri ortaya çıka bilir. En iyisi siz düzenli antrenman yapıp işinizi garantiye alın.

Yılan yılında doğan kişilerin 2016'da iyi şans durumunu kaçırmamaları gerekir. Kariyer açısından küçük problemler öngörülüyor. Azacık daha fazla çalışarak memnun kalacağınız sonuçlara ulaşa bilirsiniz. Promosyon ihtimaliniz varsa kaçırmayın deriz, çünkü hem kariyer hem de para açısından karlı ola bilir. Yatırım ve geliriniz kararlı bir biçimde artacaktır. Finansal durumunuzu kontrol etmeniz için iyi bir danışman bula bilirseniz daha fazla da kazana bilirsiniz. Genç yılanlar aşklarını bulacak, bayan yılanlarınsa bu yıl ilişkilerini evliliğe dönüştürmek için biraz daha sevgililerine baskı yapmaları gerekecek. Eğer erkekseniz veya evliyseniz çok iyi bir aşk ilişkiniz/evliliğiniz olacaktır. Küskünlük durumlarınızı kendiniz yoluna koymalı, fazla egsersiz yapıp kaslarınızı incitmemelisiniz. Artirit, omuz, kol ve bacak ağrılarına dikkat.

At yılında doğanlar için 2016 Ateş Maymunu yılı birtakım zorluklar sonrasında ilerlemelerin olacağı bir yıl olacaktır. İş yükünüz ve sorumluluğunuz artacak, ve işinizde gösterdiğiniz çabayla birlikte geliriniz de artacaktır. İş bula bilme ihtimaliniz hayli yüksek olacaktır. Yeni işinizi kabul etmelisiniz. 2016 Maymun yılında gelirinizin artacağı öngörülüyor. Eğer aşkı arıyorsanız onu bulma şansınız bayağı yüksek olacak. Eğer evliyseniz o zaman sevgilinizle daha fazla zaman geçirmelisiniz. Fiziksel açıdan sizi zorlayacak işlere girmeyiniz. Kırık, çıkıkla sonuçlanan kaza riskiniz olacak. Ayrıca kaliteli hava almanızda da yarar vardır. Fırsatları kaçırmamanız tavsiye ediliyor.

Keçi(Koyun) yılında doğanlar 2016 Kızıl Maymun yılında uşengeçliklerini bir tarafa bırakıp sahneye çıkacaklar. Kariyerinizde fazla tutucu olmamalı, erdem, bilgi ve yeteneklerinizi insanlarla paylaşmalısınız. Yetenek ve tecrübenizle gönüllerde taht kuracak ve iyi etkilere sahip olacaksınız. Fakat unutmayın beklemekle para kapınıza kadar gelmeyecektir, bu yüzden sıkı çalışmalı ve iyi insan ilişkilerine odaklanmalısınız. Aşk konusunda eğer karşınızdaki kişinin duygu ve düşüncelerine önem verirseniz, daha iyi bir aşk ilişkiniz ola bilir. Sevgilinizin sınırlarını fazla zorlamamalısınız. Sağlık konusu ihmale gelmez. Bol bol sebze tüketmeli ve tüm sindirim sisteminize dikkat etmelisiniz.

Aynı işaret altında doğan insanlar 2016 Kızıl Ateş Maymunu yılında dürüst, adil ve cömert olurlarsa şansları yaver gidecek. Bu sene kariyer statünüz değişmeyecek ve promosyon olmayacak, hatta iş değiştirseniz bile yeni rekabet ortamı yaranacak. Bu yüzden eski iş yerinizde kalmanız önerilmektedir. Çevrenizdeki insanların hepsi bu aralar para kazanma derdinde oldukları için, para kazanma şansınız oldukça az olacaktır. Borç vermemeğe çalışın, Maymun yıllarında verilen borçların geri dönmesi bayağı uzun sürmekte, bu yüzden yatırımlar zamanı tutumlu olun. Aşk konusunda sevgiliniz ve siz farklı düşüncede olacaksınız. Aşk arıyorsanız çok güçlü rakipleriniz olacaktır, fakat Fare, Ejderha veya Tavşan yılında doğan insanlarla daha fazla şansınız olacaktır. Sağlık konusunda fazla ciddi endişeler olmayacak, fakat kol, bacak incinmelerine dikkat edin ve tehlikeli serüvenlerden kaçının.

Horoz yılında doğanların 2016 Kırmızı Maymun yılında mutluluklarının arkasında endişeler de olacaktır. Kariyer konuları değişiklik arzedecek ve daha çok çalışmanız gerekecektir. Fakat üstlerinizin emirlerini dikkatle yerine getirdiğiniz sürece herhangi bir problem olmayacaktır. Para konusu için çok ta şanslı bir yıl sayılmaz. Eğer bazı riskli ve yanlış yatırımlar yaparsanız paranız çok kolay elinizden çıka bilir. Aşkla ilgili konularda fazlaca baskı hissedeceksiniz. Sevgiliniz veya eşiniz son sözü söyleyen kişi olacak ve sizin bazı aktivite ve işlerinizi planlamaya çalışacaktır. Hatta bazı fikirlerinize karşı da gele bilir. Hayatınız güvenli ve rahat olması için neler söylediğinize dikkat etmelisiniz.

Köpek yılında doğanlar için 2016 Kırmızı Ateş Maymunu yılı genel olarak iyi yorumlanmaktadır. Kariyerde her şey sabit olacaktır. Eğer sıkı bir iş rejiminiz varsa daha genç arkadaşlarınıza işinizin bir bölümünü aktarmalısınız. İş değiştirmek istiyorsanız bunu yapmalısınız. Para fırsatlarla gelecektir. Fırsatları kaçırmamanızda fayda vardır. Ateş maymunu yılında biraz daha romantik olursanız ideal eşinizi bula bilirsiniz. Genel olarak bu yıl küskünlükleri bırakıp işi barışla sonuçlandırmalı, eğer burnunuzun dikine giderseniz kaybedersiniz. 2016 Kırmızı Maymun yılında dışarda vakit geçirmelisiniz, fakat spor yaparken dikkatli olun kaz geçirme riskiniz her zaman olacaktır. Bu yıl çalışmalarınız ödüllendirilecek.

Domuz yılında doğanlar için 2016 Ateş Maymunu senesi şans size gülecektir. İyi enerjiniz bol olacak ve harekete geçeceksiniz. Kariyeriniz genel anlamda iyi olacak, işleriniz kolaylaşacak, eğitim, uzmanlaçma ve diğerlerinin yardımını göreceksiniz. Fakat, uyanık olmalısınız, çünkü görevinizdeki küçük ihmaller bile reputasyonunuzu ve kariyerinizdeki ilerlemenizi mahvedebilir. Yeni iş tekliflerine kanmayın. Para, siz gölgede kalmayı başara bilirseniz ve tevazu gösterirseniz problem olmayacak, fakat kibirli ve küstah olursanız asla para kazanmayacaksınız. 2016 yılında insanların sizinle fazla ilgilendiğini görecek ve eğer aşk arıyorsanız bunun daha fazla sosyalleşmeden geçtiğini göreceksiniz. Sevgiliniz varsa ona daha fazla zaman ayırın. Küskünlükleri ilerletmeyin ve anlaşmaya varmaya çalışın. Sağlık açısından diyabete, mesane ağrıları ve migrene dikkat edin.