Batı Astrolojisindeki nitelikler

Batı Astrolojisinde burçlar ayrıca Nitelikler denen gruplara ayrılır. Bu gruplar "öncü", "sabit" ve "değişken" olarak adlandırılır. Her grupta dört burç vardır. Öncü burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak'tır. Sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep ve Kova'dır. Değişken burçlar da İkizler, Başak, Yay ve Balık'tır. Yükselen burcunuzu da okumalısınız. Öncelikle hangi element olduğunuzu kontrol edip onu okuduktan sonra bu bölümü okursanız kendiniz ve tanıdığınız insanları daha iyi anlayarak daha iyi anlayarak daha çok bilgi edinmiş olursunuz.

Öncü Burçlar: Bu burçların görevi mevsimleri başlatmaktır. Bu yüzden de hareketlidirler. Koç (Bahar), yengeç (Yaz), Terazi (Sonbahar), Oğlak (Kış). Bu grup hareketi başlatma özelliğine sahiptir. Her yerde atılımlar yaparlar.

Sabit Burçlar: Bu grup öncü grubun başlattığı olayı gerçekleştirirler. Mevsimlerin ikinci ayıdır ve mevsimlerin devamlılığını sağlarlar. Boğa (ilkbahar), Aslan (Yaz), Akrep (Sonbahar), Kova (Kış). İnanılmaz kararlılığa sahiptirler. Kolay kolay fikirlerini değiştirmezler.

Değişken Burçlar: Bu gruptaki burçlar her mevsimin sonuncu aylarıdır. Yeni mevsime hazırlık ve değişim zamanıdır. İkizler (İlkbahar sonu), Başak (Yaz sonu), Yay (Sonbahar sonu), Balık (Kış sonu). Geçiş dönemindeki burçlar her duruma kolay uyum sağlarlar.

  • Whatsappta paylaşın