Tarot Kartı Falı Bakınız...

Tarot Kartı veya daha doğru bir deyimle Tarot Kartları ilk olarak Trionfi diye adlanmış daha sonralar Tarochhi, Tarock ve başka isimler taşımıştır. Tarot destesi genel olarak 78 kağıttan oluşmaktadır. 18. yüzyıldan günümüze değin, tarot destesi ruhsal ve düşünsel yolların haritası olarak kullanılmıştır. 78 kağıtlı Tarot yığını ezoterikler için iki tümden farklı yola sahiptir. Büyük Sırlar diye nitelendirilen ve 22 farklı kozdan oluşan Majör Arcana, veya küçük sırlar da denen ve 56 kağıttan oluşan Minor Arcana ki, 4 farklı takıma ait 14 kağıttan oluşmaktadır. Bu 14 kağıttan onu rakam diğer dördüyse saraylı kağıtlardır. Major Arcana Sihirbaz, Baş Rahibe, İmparatoriçe, İmparator, Kahin, Aşıklar, Savaş Arabası, Güç, Ermiş, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Temperance, Şeytan, Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Mahşer, Dünya ve Soytarıdır. Minor Arcana Saraylı kartlar da denen; Her 4 takıma ait Kral, Kraliçe, Şövalye ve Uşak kartlarını barındırmaktadır.

Tarot Kartları sözünün kökeni Tevrat sözü ile aynı olup, Torah yasa sözcüğünden türetilmiştir. Tevratın anahtar bölümü olduğuna inanılan "Parıltı Kitabı" - Zoharın unutulmaması için deste formunda üretilmiş, daha sonra tüm dünyaya yayılmıştır.

Fala bakmak için bir niyet tutun ve "Fala Bak" butonuna tıklayın. Sizin için rastgele 7 kağıt çekilecek ve onların anlamları verilecektir.

Tarot BackTarot BackTarot BackTarot BackTarot BackTarot BackTarot Back