Dünya


Düz - Mutlak başarı, yolculuk ve göç. Yer değişimi ve bitiş. Eldeki konunun başarı ile bitirilmesi. Bir kader devresinin sonu. Olayların en yüksek noktası. Atılımlarda zafer. Maddi ve manevi alanda büyük basan. Spiritüel, okült ve maddi alanlarda zafer ve ödül. Öğrenilen tüm dersler ve mutluluk. Neşe, coşku ve kutlama. Devrelerin ve kader çarkının sonu.

Ters - Durgunluk, denge, enerjinin yanlış kanalize edilmesi, değişimlerden korkma, inatçılık, yaşamın derslerini öğrenmemeye direnme.

Arkana Majör'ün yani Büyük Sırlar'ın son kartıdır. Ortasında dans eden yarı çıplak bir kız vardır ve iki elinde birer sihirli değnek tutar. Genç kız, dev bir çelengin içindedir.Kartın dört köşesinde, Tevrat'ta adı geçen en kutsal hayvanların başlan görülür. Çelenk , doğanın yapısını ve gidişatını ve kesin gerçeğe doğru giden dört muhafıza verilen bilgi tacını simgeler. Dans eden genç kız,bilinçle, yarı bilincin kaynaşarak üst bilinci oluşturmalarını göstermektedir. Kartın numarası 21 'dir, yani iki ve birin toplamı olan üç, üç sentezin ve yaradılışın işaretidir. Gerçekte ortada dans eden insan iki cinsiyeti belirtmektedir, yani çift cinsiyetli (hermafrodit) biridir. Yaptığı dansın adı, yasam dansıdır.Tüm aşamaların sonucuna ulaşılmıştır. Bu kart, tüm kartların geçişinden ve kozmik aşamalardan sonra, ortaya çıkan kozmik sonucu anlatır. Dansçı, kişilik sembolüdür, çevresi evreni içeren kozmik yumurta ile çevrilidir, köşelerdeki dört şekil ise, kişiliğin dört ayrı yönüdür, yani aslan, boğa, kartal ve Melek. Bunlar karakterlerdir. Böylece, bu kartla, çember tamamlanır. O no'lu kart olan Deli ile başlayan doğuş, yaşam yolculuğunu bitirmiştir, sonra dönüş yüzüğü yeniden başlayacaktır.