Batı astrolojisindeki evler ve anlamları

Çok eskiden insanoğlu gökyüzüne merak ve heyecanla bakmış, orda gerçekleşen olayları anlamaya çalışmış, yıldızlara anlamlar yüklemiş, onları yerleşmelerine göre eşya veya kahramanlara benzetmiştir. İnsanlık tarihinin en eski bilimleri böylece doğmuştur. Yıldızların yerleşmeleri sonraki nesiller tarafından sistemleştirilmiş ve kayıtlar tutulmuştur. Matematiğin gelişmesiyle gün ve ay tutulmaları yaklaşık olarak hesaplana bilmiştir.

Astroloji Babilde en yüksek zirvesini yaşamıştır. Ayrıntılı yıldız haritaları çıkarılmış ve veriler dikkatle kaydedilip incelenmiştir. Bu günkü astrolojik bilgilerimizin büyük çoğunluğunu babillilere, keldanilere ve diğer orta doğu halklarına borçluyuz.

Yıldız haritası genel olarak on iki eşit kısma bölünmüş bi dairedir. Bu kısımlara "Gökyüzünün Evleri" adı verilir. Hayatımızın çeşitli alanlarını ve kişiliğimizin çeşitli yönlerini yansıtırlar. Gezegenler evrende dolaşırken bu bölgelerden yani evlerden geçerler. Bazı evler işimizi, bazıları ailemizi, bazıları ise sağlığımızı etkiler. Evler sırasıyla yaşamı, kişisel refahı, zenginliği, kan bağını, çocukları, sağlığı, evliliği ve yaşam süresini, ölüm durumunu ve mirası, zeka ve karakteri, yaşamdaki pozisyonlarınızı, arkadaşlıklar ve başarıları, düşmanları ve ters talihi temsil eder. Doğum anımızda gezegenlerin evlerdeki konumu burcumuzu, kişiliğimizi, kafa yapımızı ve diğer özelliklerimizi belirler. Her evi tıklayarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  • Whatsappta paylaşın

1. Ev


Sizinle ilgili çok şey söyler, görünüşünüz, kişiliğiniz ve sizin için önemli olan şeylerdir. Bu ev dış dünyaya gösterdiğimiz yüzümüzü temsil eder. Bu eve düşen burç kişiliğimiz üstünde söz sahibidir. Benliğin, doğal eğilimlerin, enerji seviyesinin ve yeni başlangıçların evidir. Birinci ev girişimci, enerjik Mars ve Koç burcu tarafından yönetilir. Not: Doğduğunuz an ufukta yükselen gezegen yükselen burcunuzu belirler. Kesin doğum anınızı biliyorsanız birinci evinizi bulabilirsiniz. Doğum haritanızı bir astroloğa çıkarttırırsanız ve yükselen burcunuzdan eminseniz aylı ve yıllık yorumlarda hem güneş burcunuzu hem yükselen burcunuzu okumalısınız. Yükselen burcunuz doğum anında edindiğiniz ve doğal olarak dışarı yansıttığınız özellikleri gösterir. Bu yüzden aynı burçtan olup çok farklı özellikleri olan insanlar vardır. Biz aslında yükselen ve güneş burcumuzun karışımıyız.
  • Whatsappta paylaşın