Balık

Tarih - 23 Şubat - 20 Mart
Aylık Burç Yorumu | Günlük Burç Yorumları | Burç Uyumu | Genel Özellikler


Element - Su
Nitelik - Değişken
Taşı - Ay Taşı
Ünlüler -

Victor Hugo, Albert Einstein, Elizabeth Taylor, Frederic Chopin, Rosa Luxemburg, Georg Friedrich Handel, Ornella Muti, Mihail Gorbaçov, Paolo Pasolini, Michelangelo

Balık burcu, değişken gruptan aldıpı özellikleri etrafındaki insanların duygularını anlamak ve düzeltmek için kullanır. Değişken burçların iletişimcisidir. Balık aynı zamanda su grubundan olduğu için diğer insanlarla ilgilidir, onların dertlerini dinler, sırtlarını sıvazlar ve işlerine yarayacak tavsiyelerde bulunur. Balık burcunun adapte olma yeteneği öylesine gelişmiştirki yardım etmeye çalıştığı insanların özelliklerini alabilir ve etrafındaki insanlara benzemeye başlar. Hatta bazen kendinin nerede bitip diğer insanın nerede başladığını bile karıştırabilir. Karşısında ki insanın derdini üstüne almıştır ki o kişinin problemi çözüldükten sonra bile Balık bunu kendi üzerinden atamaz. Balık burcuna herhangi bir konuda danışmışsanız onu mutlaka gelişmelerden haberdar edin yoksa o hala aynı noktada sizin için endişelenecektir. Balık burcunun değerini bilin ve onun iyi huylarını istismar etmeyin.


Zodyak'ın on ikinci burcu, hayaller, sisler, vizyonlar gezegeni Neptün'ün yönetimindeki Balık'lar... Astrolojide on ikinci ev gizli düşmanları, bilinçaltını ve sıkıntıları simgeler. Su grubu olan Balık burçları değişken nitelik gösterirler.
Balık'lar gezegenleri Neptün'ün onlara verdiği birçok özelliği yansıtırlar.

Popüler Balık

Balık'ların yumuşak, sabırlı, uysal bir doğaları vardır. Cömert kişilik özelliklerine sahip Balık'lar arkadaş canlısı, iyi huylu, nazik, şefkatli, insanların duygularına karşı duyarlıdırlar. Acı çeken insanlara karşı gerçek bir sempati ve yardımseverlikle yaklaşırlar. Bu Özellikleri nedeniyle büyük bir popülariteye sahiptirler. Balık'ların geçinilmesi kolay, şefkatli, güçlü ve dışa dönük, insanları tehdit etmeyen bir yapıları vardır. Çevrelerindeki insanları ve koşulları, kendi arzularına göre yönlendirmek ve değiştirmek yerine, oldukları gibi kabul ederler. İnisiyatif alıp, sorunları çözmeye çalışmak yerine sabırla problemlerin kendi kendine çözülmesini beklerler. Kendi sorunları hakkında düşünmekten hoşlanmaz, başkalarının sorunlarıyla daha çok ilgilenirler.

Hayal dünyası

Balık'lar bu dünyada yaşanan pratik meselelerle fazla ilgilenmezler. Hayatın pratik sorunlarına karşı başka bir dünyadan gelmiş gibi davranma eğilimleri vardır. Bazen rasyonelden çok duygusal, entelektüelden çok dürtüsel olarak var olur gibidirler. Balık'ların daima çok büyük yaratıcılık potansiyeline sahip oldukları düşünülmüştür. Doğrudur da. Gerçekten çok yaratıcıdırlar. Öte yandan disiplin ve sınırlamadan hoşlanmazlar. Dokuz altı çalışılan işler onlara göre değildir. Genelde statükonun devamını isterler çünkü kurulu düzene karşı çıkacak enerji ve motivasyonları yoktur. Geleneğe, sisteme karşı yaptıkları isyanlar kişiseldir. Balık'lar bir düşler dünyasına çekilmeye meyillidirler. Sanatsal olarak bir hayli yaratıcı olduklarından, bu düşler dünyasında tatmin, bazen şöhret ve parasal ödülleri bulurlar. Balık'lar değişken ve sezgiseldir. Çabuk kavrama yetenekleri vardır, iyi dinleyicidirler. Yeni fikirleri ve atmosferleri kolayca algılarlar. Bütün bu özellikler, onların edebiyat, müzik, sanat alanında hatırı sayılır bir yaratıcılığa sahip olmalarını sağlar. Balık'ların bunların yanı sıra medyumluk yetenekleri de vardır. Bu yetenek, bazı konularda doğru seçimler da kolaylaştırır. Sanki onlara sisli bir perdenin ötesinden fısıldanmış gibidir. Zaten Balık'lar dünyayı o sisli perdenin arkasından görürler. Kendilerini yaratıcı olarak ifade edemeyen, etme olanağı bulamayan Balık'lar bile sevgiye, sanattaki ve doğadaki güzelliğe karşı sıradan bir insandan çok daha fazla duyarlıdırlar. Adeta güzellik içgüdüleri vardır. Bir kedinin konfor ve zevki sevmesi gibi onlar da konfor ve lüksü severler, uzak, egzotik yerleri özler, yeni heyecanlar ararlar.

Sadık kalmaları zordur

Balık'lar kişisel ilişkilerde egoist değildirler. Arkadaşlarına onların talep ettiklerinden fazlasını verirler. Cinsel olarak hassastırlar, bazen aseksüel olabilirler. Bazı Balık'lar, partnerlerinin bedeninden çok ruhlarının ve zihinlerinin içlerinde çınlamasını isterler. Ne yazık ki, kur yapan sevgilileri onları bu konuda sık sık yanıltır. Cinselliği kaba bir anlayışla algılayan bir partnerle evlenirlerse, birlikte olurlarsa, mutsuz olabilirler. Ama zaten yoğun bir sadakatleri, yuva sevgileri yoktur ve sadık kalmaları da zordur.

Zihinsel seyyah

İş hayatında kendi başlarına çalışmak isterler. Kendi başlarına çalışamıyorlarsa, yönetici olmak yerine, birilerinin altında çalışırlarsa daha mutlu olurlar. Yetenekleri bireyseldir. Özellikle reklamcılık alanında çok başarılı olabilirler. Küçük bir departmandan daha büyüğünü idare edemeyeceklerini düşünürler ve hep bir kriz çıkmasından ve bu krizi yönetememekten korkarlar. İyi birer sekreter ve kütüphaneci olurlar. Doğalarında bulunan sempatiklik Balık'ların yardım işlerinde, hemşirelik gibi görevlerde, veterinerlik gibi mesleklerde başarılı olmalarını sağlar. Balık'larda zihinsel seyyanlık tutkusu vardır. İsimleri kulağa tuhaf gelen uzak diyarlara düşkündürler. Bu nedenle denizci ve gezgin olabilirler. Yine birçok mimar ve avukat da Balık'lar arasından çıkar. Yaratıcılık yetenekleri, taklit kabiliyeti ve başka insanların duygularını algılama kapasitesiyle birleşirse, Balık'lar sahne ve sinema dünyasında da büyük başarı gösterebilirler. Psişik ve spiritüel nitelikleri onları din adamlığına yönlendirebilir. Yine astrolog, medyum ve mistik de olabilirler. Catering alanında, şef olarak başarı gösterebilirler. Balık'lardan iyi dedektifler de çıkar. Bunun nedeni kendilerini büyük rahatlıkla bir suçlunun yerinde hayal edebilme kapasiteleridir. Bir suçlunun zihninin nasıl çalıştığını kolayca sezebilirler. Teknik konular söz konuşulduğunda, anestezi uzmanı olarak başarılıdırlar. Sıvı, gaz plastikle çok iyi çalışabilirler. Canlı ve değişken olduklarına..: bir projeye çok kolay konsantre olamazlar. Bu nedenle birde-çok işi yapabilirler.

  • Whatsappta paylaşın